| Shape | Customized |
|---|---|
| Material | Polyethylene |
| Technology | Rotational Molding |
| Temperature Resistance | High |
| Durability | High |
| Manufacturer | OEM Service |
|---|---|
| Mould Material | Aluminium Rotomolding Factory |
| Plastic Material | LLDPE/HDPE/LDPE/MDPE Mixing Powder Or Modified Powder |
| Surface Treatment | Mirror/Sandblasting/Gloosy |
| Uv Resistance | Yes |
| Manufacturer | OEM Service |
|---|---|
| Features | UV/High Temperature Resistance |
| Shaping Mode | CNC Machining |
| Mould Material | Aluminium Rotomolding Factory |
| Design Software | PROE.UG.CAD.Soldworks |
| Name | Rotomolding Mould |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Material | Polyethylene |
| Technology | Rotational Molding |
| Temperature Resistance | High |
| Shape | Customized |
|---|---|
| Material | Polyethylene |
| Technology | Rotational Molding |
| Temperature Resistance | High |
| Durability | High |
| Name | Rotational Moulding Tools |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Material | Polyethylene |
| Technology | Rotational Molding |
| Temperature Resistance | High |
| Features | Simple, Low Cost, Suitable |
|---|---|
| Mould Material | Aluminium Rotomolding Factory |
| Technology | Rotational Molding |
| Design Software | PROE.UG.CAD.Soldworks |
| Color And Size | Customized /You LOGO |
| Product Material | Plastic Underground Water Tank |
|---|---|
| Shaping Type | Rotomolding Mold |
| Mould Material | Aluminum A356/Wrought Aluminum |
| Mould Thickness | 8mm-12mm Customized |
| Product Wall Thickness | 4mm-8mm Customized |
| Shape | Custom |
|---|---|
| Customized | YES |
| Plastic Product Material | LLDPE, MDPE And HDPE |
| Weather Resistant | Yes |
| Function | Plastic Products Making |
| Brush Speed | 1000rpm/custom |
|---|---|
| Type | Electric |
| Cord Length | 5m And Wireless/custom |
| Cleaning Width | 30cm/custom |
| Power Source | AC |